לימודים למבחני אמי\"ר

אלפי סטודנטים וצעירים שעומדים להפוך לסטודנטים ניגשים כל שנה למבחני אמי\"ר. להמשך קריאה »

3,466 צפיות

אם גם אתם רוצים לדעת במה בדיוק מדובר, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שלפניכם ולקבל את כל התשובות.

מהו מבחן אמי\"ר – מידע כללי ועובדות

אמי\"ר הוא מבחן באנגלית – שמו מורכב מראשי תיבות של המילים \"אנגלית מיון לרמות\" המשמש כאמצעי  המאפשר למוסדות הלימוד להשכלה גבוהה בישראל להעריך את רמתו של שמועמד בידיעת השפה, ומאוחר יותר לקבוע לאיזה קורס אנגלית לשבצו בשנת הלימודים הראשונה. כמו כן נבחנים שהשיגו במבחן תוצאה גבוהה, מעל לציון מוגדר, יקבלו פטור מלימודי אנגלית במכללה או באוניברסיטה.

המבחן נערך במסגרת המרכז הארצי לבחינות והערכה, ישנם חמישה מועדים כל שנה בהם אפשר לגשת אליו ולא קיימת הגבלה על מספר הפעמים בהם ניתן להיבחן. הציונים נעים בין 150 ל- 250 כאשר של של 234 ומעלה מקנה פטור, ואילו מועמדים שניגשו לכמה בחינות והגיעו לתוצאות שונות, הגבוהה שביניהן היא זו שתיחשב לצורך קביעת רמתם.

בחינה מורכבת משלושה פרקים – שאלות השלמת משפטים, שאלות ניסוח מחדש ושאלות הבנת הנקרא. כל פרק מכיל 27 שאלות ומוקצבות, הוא מחולק לשלושה חלקים והזמן המוקצב לו הוא 25 דקות. משך הבחינה הכולל הוא 75 דקות.

לימודים למבחני אמי\"ר

בדומה לפסיכומטרי ולבחינות נוספות, לימודים למבחני אמי\"ר יכולים להיעשות באופן עצמאי אך כמובן שיש גם מבחר בתי ספר ומכונים פרטיים שמציעים קורסים שנועדו לסייע לתלמידים להצליח, לספק להם כלים והכנה יעילים שיעזרו להם להגיע לתוצאות גבוהות ככל שניתן ובשאיפה להשיג את הפטור המיוחל.

רבים טוענים שהכנה מעין זו אפקטיבית הרבה יותר מלימודים עצמאיים ומשפרת את הסיכויים להצלחה. בכל מקרה, אם גם אתם שוקלים לקחת קורס כזה, מומלץ מאוד להתעניין ולערוך סקר שוק הולם, להתוודע אל כמה אופציות, לקבל פרטים אודות המסגרות ושיטת הלימוד, לברר עלויות, אפילו לשוחח עם תלמידים לשעבר ורק לאחר מכן להחליט.

כמה טיפים לנבחנים

  • כיוון שמדובר במבחן אמריקאי, תשובות נכונות מזכות בנקודות, בעוד תשובות שגויות אינן משפיעות על הציון, לכן גם במקרה ואינכם יודעים את התשובה כדאי לנחש מאשר לא לענות כלל.
  • הכרות מקדימה עם ההוראות תחסוך לכם לא מעט זמן בשעת הבחינה עצמה, ההוראות זהות ואינן משתנות, ולכן אם תדעו כיצד הכל פועל מבעוד מועד תוכלו לגשת ישר לעניין.
  • לא לוותר על קריאת השאלות עד הסוף ולהקפיד על הבנת הנקרא.
  • טיפים רבים נוספים תוכלו למצוא ברחבי האינטרנט, והעיקר שיהיה בהצלחה.

אם יש לכם שאלות ותהיות לגבי תחום הלימודים הגבוהים אליו אתם מעוניינים להירשם, אנו ממליצים לכם להיעזר בייעוץ לימודים מקצועי.