עבודה בתאילנד

כשחושבים על שלוש הברירות העומדות בפני המשתחרר הטרי משירות – עבודה, טיול בחו\"ל או לימודים – אחד הדברים שלא ממש חושבים עליו בהתחלה הוא משרה בתאילנד. אלא שכדאי לזכור שהפוטנציאל הרווחי של מדינה ססגונית זו הוא עצום: בגלל שזהו אחד ממוקדי התיירות היותר פופולאריים בעולם, ניתן להרוויח סכומי כסף נאים ביותר בתחום השירות והמכירות. להמשך קריאה »

4,701 צפיות

סוגים שונים של עבודה בתאילנד

בישראל ענף התיירות והמלונאות הוא הנחות ביותר מבחינת השכר. בתאילנד, לעומת זאת, זהו אחד מתחומי העיסוק המקובלים והחשובים ביותר. עם זאת, עבודה באחד מבתי המלונות איננה באה בחשבון. בדרך כלל, כניסה לתחום פירושה הקמת עסק הפונה לתיירים, שלמעשה פונה לקהל דומה לזה המגיע לישראל: בני מעמדות הביניים במדינות שונות ובני המעמד הגבוה בתאילנד עצמה.

ניתן לעבוד במכירות, בדיוק כמו במקומות אחרים בעולם. אבל שוב, אין מה למכור לקהל המקומי. הם חסרי אמצעים בדרך כלל ובמשכורות שהם מרוויחים הם אינם יכולים להרשות לעצמם תמונות, תכשיטים וכיוצא באלה. עבודה בתאילנד בתחום המכירות פונה גם היא ליצרן ההכנסות העיקרי בתאילנד – התיירים מחו\"ל.

מכירות בקניונים בתאילנד יכולות להתבצע אך ורק בקניונים, ורק כאלה הפונים והמיועדים מראש לתיירים מזדמנים. אפשר ורצוי, עם זאת, להציע לאותם תיירים מוצרים ומזכרות מקומיים ולמכור אותם לכל המרבה במחיר. פיקוח על המחירים איננו הצד החזק שם אבל התחרות גבוהה, אפילו גבוהה מאד.

מי שבוחר להאריך את שהותו בארץ המקסימה ושופעת הנופים ואשר התושבים בה הם מהנחמדים ביותר על פני האדמה יכול לחשוב על עיסוק לטווח ארוך עם הכנסה קבועה. לפיכך ניתן לשקול את נושא ההוראה – בעיקר הוראת האנגלית (בתנאי שהוא יודע אנגלית, כמובן, וקצת תאית) אבל גם תחומים אחרים באים בחשבון. המקומיים משתוקקים ללמוד אנגלית ויש מחסור במורים.

פורטל המשתחררים מבית עזרה למשתחרר מציע עזרה ועצות מועילות מאד בנושא עבודה בתאילנד ועבודות במקומות אחרים בעולם בכלל. כדאי להירשם לקבלת ניוזלטר תקופתי, להתייעצות עם אנשי מקצוע ואם גולשים אחרים בפורמים שבו.

זאת ועוד – הטבות מיוחדות ניתנות למי שנרשם לניוזלטר ולפייסבוק. גם מועיל, גם משתלם. אז חבל על הזמן – לכו להירשם.