עבודה ברומניה

רומניה היא מדינה המתפתחת במהירות ומושכת אליה השקעות אדירות של חברות גדולות וקטנות מכל התחומים, החל בתחומים המוכרים לחייל המשוחרר כמו מכירות ושיווק וכלה בתחומי ההפצה, הבניין, ההייטק ותחומים נוספים. בעלי מקצוע בתחומים רבים יכולים למצוא עבודה ברומניה בהתאם להתמחות המקצועית שלהם. להמשך קריאה »

4,759 צפיות

גם חסרי מקצוע או חיילים משוחררים טריים יכולים למצוא בה פרנסה טובה לתקופה ארוכה או לתקופות קצרות. רומניה היא ארץ יפה ויכולה לשמש גם יעד מעניין לטיולים. עם זאת חשוב לציין כי לא ניתן לעבוד בה בלא אשרות מתאימות. מובן מאליו, מצד שני, כי מחזיקי דרכון של האיחוד האירופי יזכו לאישורים כאלה ביתר קלות.

עבודה ברומניה לחיילים משוחררים וסטודנטים

ישראלים רבים נוסעים למדינה לצרכי לימודים. תנאי הקבלה הנוחים יחסית ושכר הלימוד מושכים לשם כאלה המעוניינים בלימודים בתחומים כגון רפואת שיניים או וטרינריה כמו גם תחומים אחרים. רבים מאלה מתפרנסים במשרות שונות שם.

חיילים משוחררים יכולים למצוא אפשרויות תעסוקה הן בחברות ישראליות שונות המפעילות סניפים ברומניה, הן חברות בניין או חברות הנותנות שירותים כגון חברות מנופים ועבודה בגובה והן חברות הפצה שונות. גם חברות הייטק שונות מחפשות לעיתים שכירים שם.

עם זאת, קיימת ברומניה המגבלה של ידיעת השפה המקומית. לעיתים ידיעת השפה חשובה יותר מהניסיון ומועמד מנוסה יכול למצוא את עצמו בחוץ, בעוד מועמד פחות מנוסה שיודע את השפה יכול לזכות במשרה הנחשקת.

ישראלים בוגרי יחידות קרביות יכולים למצוא עבודה באבטחה באתרי תיירות ואטרקציות או במועדוני קזינו, שהם חוקיים לגמרי במדינה.

הסיכויים הטובים ביותר למצוא משרה ברומניה הן בערים הגדולות ובראשן הבירה בוקרשט. שם מרוכזות רוב החברות הפועלות במדינה.

מידע רב ושימושי מאד בנושא עבודה ברומניה ובמדינות נוספות באיחוד האירופי כמו גם מציאת עבודות במדינות נוספות ניתן למצוא בפורטל משתחררים מבית עזרה למשתחרר. הפורטל הזה מוקדש כל כולו לחיילים משוחררים ומסייע להם בעצות שונות ובהכוונה בכל הנושאים הרלוונטיים החשובים להם: השכלה, טיולים, משרות בחו\"ל וכיוצא באלה.

ניתן ואפילו מומלץ להירשם לשירות הניוזלטר שלנו. הרישום איננו כרוך בתשלום והוא מספק מידע איכותי ושימושי. הפורטל שלנו גם מעניק הטבות לנרשמים לניוזלטר ולפייס בוק, נסו וגלו את כל ההטבות.