עבודה במוסקבה

רוסיה היא אחת המדינות העשירות בעולם מבחינת משאבי טבע שונים – ובעיקר נפט. משמעות העניין היא שכסף לא ממש חסר שם, ומאז שהמדינה הזאת נכנסה למצב של יציבות פוליטית, היא הפכה יעד אטרקטיבי לתיירים כמו גם לאנשי עסקים. משרה במוסקבה אולי לא נראית כמשהו אקזוטי במבט ראשון, אבל עוד מחשבה אחת יכולה אולי לשנות לכם את החיים. להמשך קריאה »

4,036 צפיות

סוגי עבודה במוסקבה

כדי שיתאפשר לעבוד ברוסיה רצוי לדעת רוסית (רוב התושבים אינם דוברי אנגלית שוטפת, כמו אצלנו), אבל אין זו חובה כלל וכלל. יש משרות רבות שניתן לבצע בלא ידיעת השפה. אפילו משרות רבות של מכירות, מה שישראלים עושים במקומות אחרים בעולם, יכולות להתאים. יש ברוסיה תיירים רבים ואילו המקומיים בני המעמדות הגבוהים יודעים אנגלית, בכל אופן מספיק כדי לנהל איתם שיחת מכירה.

אפשרויות התעסוקה בעיר כוללות בעיקר משרות במכירות. אמנם אפשר לומר כי ברוסיה יש הכל, אבל עדיין יש מקום לעוד, בייחוד אם מדובר במוצרי קוסמטיקה לסוגיהם השונים. בעלי הממון ברוסיה (וכאלה לא חסרים שם, למרבה המזל) הם ברובם אנשים נדיבים ואדיבים.

אנשים אלה יכולים לתת טיפים שמנים למי שמוצא חן בעיניהם ומצא איתם שפה משותפת. כך שבעצם, מעבר למוצר שאתם מוכרים, אתם מוכרים שירות, חיוך ויחס חם. הרוסים, ובמיוחד אנשי העסקים שבהם, מעריכים יוזמה ויזמות ויודעים להעריך עבודה קשה.

גאדג\'טים: מכירת גאדג\'טים יכולה להניב הכנסות גבוהות. עבודה במוסקבה בתחום הזה יוצרת אופציה לרווחים נאים, אם המוכרים מוצאים את הגאדג\'ט הנכון המתאים למקום ושימשוך את תשומת ליבם של המקומיים.

מה שמקל מאד לעבוד בארץ הענקית הזאת היא העובדה שישראלים אינם זקוקים לויזה מיוחדת, לא לשם שהייה ברוסיה ולא לעבודה, בעקבות חתימת הסכמים מיוחדים בתחום בין המדינות.

פורטל המשתחררים מבית עזרה למשתחרר מציע עצות רבות באשר לעבודות בחו\"ל באופן כללי. בנושא עבודה במוסקבה ניתן להתייעץ ולחפש מידע הן אצל המומחים של פורטל עזרה למשתחרר והן בפורומים השונים. כדאי גם להירשם לניוזלטר ולקבל מידע חשוב וענייני בכל דבר ועניין.

כל מי שנרשם לניוזלטר ולעמוד הפייסבוק שלנו יקבל הטבות מיוחדות, כך שהכניסה היא גם בעלת ערך מוסף גבוה וגם משתלמת.