להיות אופר

משרת אופר היא בין האפשרויות המוצעות כיום לצעירות ישראליות שמעוניינות לגור ולעבוד במדינה זרה, לחוות מקרוב את התרבות, ללמוד טוב יותר את השפה, לעבוד אצל משפחה ולמעשה להפוך לחלק ממנה לתקופה. להמשך קריאה »

3,635 צפיות

משרת אופר היא בין האפשרויות המוצעות כיום לצעירות ישראליות שמעוניינות לגור ולעבוד במדינה זרה, לחוות מקרוב את התרבות, ללמוד טוב יותר את השפה, לעבוד אצל משפחה ולמעשה להפוך לחלק ממנה לתקופה, אך עם זאת גם ליהנות מפרטיות ועצמאות בשאר הזמן.

להיות אופר – על מהות העבודה

ההגדרה העניינית של המונח אופר – היא אישה, ברוב המקרים צעירה בגילאי 18 עד 30, שמגיעה ממדינה זרה, עוברת להתגורר עם משפחה לתקופה של שנה עד שנתיים ותפקידה הוא לסייע בטיפול ובגידול הילדים. האופר מקבלת חדר נפרד משלה ומבחינה חוקית העסקתה צריכה להתבצע על ידי חתימת חוזה ותוך הענקת כל הזכויות הניתנות לעובדים במדינה המדוברת ביניהן שעות עבודה מוגדרות, ימי חופשה, ביטוח רפואי וכדומה.

בימינו ההגדרה הפכה מעט פחות ממוקדת וספציפית, יש צעירות שעובדות כאופר בארץ ויש שבאירופה או בארה\"ב, יש שבמשפחות ישראליות או יהודיות ויש שבמשפחות שאינן כאלה. בחלק מן המקרים המשרה כוללת גם מטלות משק בית ואילו במקרים אחרים מקפידים שהמשרה תושתת אך ורק על טיפול בילדים.

חלק מהחברות והמשפחות מקפידות שלעובדות יהיה מבעוד מועד ויזה או דרכון אירופאי כדי לחסוך בתהליכים אדמיניסטרטיביים וחלק דואגים להנפיק להן אשרת עבודה, יש שידרשו ניסיון קודם בעבודה עם ילדים כמו גם רישיון נהיגה ויש שלא, וכן הלאה.

על היתרונות והחסרונות

בין היתרונות – האפשרות לצאת מגבולות הארץ, לעבוד בעבודה חוקית, מסודרת עם ההטבות הנלוות אליה כמו מגורים ללא תשלום שכר דירה והוצאות נוספות, שכר הולם ותנאים נוחים, השתתפות בפעילויות משפחתיות, טיולים ובילויים, וכמובן הכרות עם תרבות ומנהגים מעט שונים וצבירת חוויות.

בין החסרונות – התחייבות לתקופה די ארוכה, מגורים במדינה זרה ובקרב משפחה, אלמנטים שלא תמיד קל להסתגל אליהם במהרה, שעות עבודה ושעות פנאי שמוכתבות בהגדרת המשרה בשונה מתחומים ועבודות אחרים שבמקרים רבים מאפשרים יותר בחירה וכדומה.

על מציאת המשרה האידיאלית בשבילך

כמו שכבר נאמר, האופציות בתחום הן די מגוונות, כך שכמעט כל בחורה שמתעניינת באפשרות יכולה למצוא מענה מוצלח להעדפותיה האישיות. משרות מעין אלה ניתן לאתר דרך מודעות דרושים באתרים המציעים עבודות בחו\"ל כגון עבודה בארה\"ב או בקנדה, כמו גם דרך חברות המספקות את השירות ומתווכות בין הצעירות למשפחות.

עם זאת צריך לזכור שלא כולן מהימנות ולא על כולן ניתן לסמוך, ולכן יש להקפיד ולבדוק את הרקע ולקבל כמה שיותר אינפורמציה מסודרת לקראת ההחלטה הסופית. עניין מהותי נוסף הוא בחירת מדינה לעבוד בה, מומלץ מאוד לשקול היטב את כל הפרמטרים לפני הבחירה, למשל מזג אוויר, הכרות עם השפה המדוברת, מה מציעה מבחינת תרבות ובילויים ושאר אלמנטים חשובים ולבחור במקום מתאים מכל הבחינות.