כל מה שצריך לדעת כשמחפשים עבודה בחו\"ל

חושבים לצאת מגבולות הארץ לתקופה קצרה או ארוכה יותר כדי לעבוד? להרוויח יותר ממה שתוכלו להרוויח בארץ בזמן הזה? להמשך קריאה »

3,226 צפיות

להתגורר במדינה אחרת, לחוות חוויות, להכיר אנשים חדשים, לבלות ואולי גם לטייל? זה מה שצעירים רבים עושים כל שנה, וכיום האפשרויות הן רבות.

כל מה שצריך לדעת כשמחפשים עבודה בחו\"ל

לכל מי שמתלבט, לא בטוח, שיש לו שאלות ותהיות, יצרנו למענכם מדריך קצר, עם הסברים, עצות ותשובות שיעזרו לכם להבין  ולדעת יותר על התהליך ואיך כדאי לגשת אל המשימה.

יעדים ומשרות

כמו שכבר הוזכר ההיצע בימינו הוא רחב והאופציות מגוונות, הן בכל הקשור ליעדים אליהם ניתן לנסוע ולמדינות בהן יש אפשרות לעבוד – אירופה, אמריקה ודרום אמריקה, קנדה, יפן, אוסטרליה וניו זילנד ועוד. והן בכל הנוגע לתחומי תעסוקה וסוגי משרות – החל מעבודה במכירות בקניונים, מרכזי קניות או מדלת לדלת, דרך אבטחה, מנעולנות, מובינג, אופר, ועד משרות בסוכנויות נדל\"ן ואפילו עבודות חקלאיות למיניהן.

לכן, קודם כל חשוב להתעניין, להיות מודעים אל האופציות הקיימות, לערוך מעין תחקיר ולקבל אינפורמציה. ומאוחר יותר לחשוב ולשקול בהתאם לצרכים ולרצונות שלכם, באיזה יבשת ומדינה הייתם רוצים לגור, לשהות ולעבוד, ומהו העיסוק שמושך אתכם או מתאים לכם יותר מכל השאר.

חברות ותנאי העסקה

יש לא מעט חברות ישראליות שמציעות את שירותיהן לצעירים שמעוניינים לעבוד בחו\"ל, כאשר הן בעצם לוקחות את העובד תחת חסותן ומספקות לו את העבודה ואת המשכורת, את ההכשרה אם יש צורך ובמקרים רבים גם דירת מגורים ואפילו כרטיס טיסה או השתתפות חלקית בעלותו.

אם תבחרו שלא לעשות הכל בעצמכם אלא באמצעות חברה, חשוב לברר את כל הפרטים לפני שתחליטו עם מי מהן להתקשר, כיוון שחלקן מהימנות ומקצועיות וחלקן רחוקות מלהיות כאלה. לכן חשוב לשאול את כל השאלות המהותיות כמו: מה הוותק של החברה, מהם תנאי ההעסקה, מה גובה השכר, מהם החובות והזכויות שלכם בתור עובדים, האם אתם מתחייבים לדבר מה, איזה מההוצאות שעליכם לשלם מכיסכם ואיזה החברה לקוחת על עצמה וכן הלאה.

לוודא שתקבלו תשובות והסברים מפורטים ותמונה ברורה ככל האפשר, כך כדאי לעשות עם כמה מהן ולהשוות בין האפשרויות. בנוסף מומלץ גם לשוחח עם מי שכבר הועסק בידי החברה כדי לשמוע ממקור ראשון על ההתנהלות, היחס והתנאים ולהבין אם האופציה מתאימה לכם, לפני שתגיעו להחלטה.

אלה הם העצות והטיפים העיקריים בדרך לחיפוש ומציאת עבודה במדינה זרה, כמובן שיש עוד כמה עניינים שקשורים לנושא, אך לא ניתן לעסוק בכולם במאמר אחד, ולכן אתם מוזמנים לשוטט באתר עזרה למשתחרר, לקרוא מאמרים אינפורמטיביים נוספים שמכילים מידע ועצות מועילים.