איך מקבלים את הפיקדון האישי!

עם היציאה לאזרחות, היחידה להכוונת חיילים משוחררים מעוניינת לעזור לצעירים המשוחררים להשתלב כראוי במשק הישראלי, לבנות את עצמם ולהגיע ליעדים … להמשך קריאה »

63,358 צפיות

עם היציאה לאזרחות, היחידה להכוונת חיילים משוחררים מעוניינת לעזור לצעירים המשוחררים להשתלב כראוי במשק הישראלי, לבנות את עצמם ולהגיע ליעדים משמעותיים בחייהם מתוך ידיעה כי לימודים ותעסוקה מסודרת הם אבן הבניין של החברה.

\"\"

לצורך כך פיתחו ביחידה דרכי מענה שונות עבור הצעירים, כאשר אחד מהם הוא פקדון אישי הניתן לכל חייל אשר מילא את חובותיו הצבאיות.

ע\"פ מה גובה הפיקדון האישי נקבע?

גובה הפיקדון נקבע על פי תקופת השירות של החייל המשוחרר ועל פי אופי השירות – לוחם, תומך לחימה או אחר. החישוב נעשה כך שכל חודש מחושב על פי אופי השירות באותו חודש. חייל ששירת 3 שנים כלוחם, יקבל סכום של יותר מ-27 אלף שקלים. חיילת ששירתה שנתיים בתפקיד עורפי, תהייה זכאית לסכום של יותר מ-12 אלף שקלים.

חשוב לשים לב, שניתן לפרוע את כספי הפיקדון האישי עד ל-7 שנים לאחר השחרור. לאחר 7 שנים, במידה ונותר כסף אשר לא נפרע על ידי החייל המשוחרר, הכסף ימחק ולא יישאר עוד עבורו. כספי הפיקדון יעמדו לרשות החייל כחודש לאחר השחרור.

מתי ניתן לממש פקדון אישי?

בחמשת השנים הראשונות לאחר השחרור ניתן לממש את הפיקדון רק עבור המטרות המופרטות בחוק. המטרה הראשונה עבורה ניתן לפרוע את הסכום הינה לימודים: לימודים אקדמאים, קורסי השלמת בגרויות ו/או הכנת פסיכומטרי, מכינות קדם אקדמאיות ועוד לימודים במוסדות אשר מוכרים על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון.

בנוסף, ניתן לממש את הפיקדון לצורכי הכשרה מקצועית כל עוד המוסד בו לומדים מוכר על ידי משרד התעשייה המסחר והתעסוקה לצרכי פירעון הפיקדון האישי. ניתן להשתמש בכסף גם לצורכי קניית או בניית דירה, להקמת עסק עצמאי חדש או הצטרפות לשותפות או עסק קיים וכן לצורכי נישואין.

מה קורה אם חלף זמן הפרעון?

לאחר שחלפו 5 שנים ממועד השחרור, אך טרם חלפו 7 שנים, ניתן להשתמש בכסף ללא הגבלת מטרה. את הסכום ניתן למשוך מכל סניף של בנק הפועלים או בנק לאומי ברחבי הארץ, כאשר יש להגיע מצוידים בתעודת זהות. המענק של פקדון אישי הוכיח את תרומתו האדירה לכיוון האזרחים הטריים בצורה טובה ואיכותית יותר ונראית עלייה משמעותית בכמות חיילים המשוחררים הפונים לעולם העסקי וללימודים אקדמאיים עם תמיכה אדירה מהסכום.

 • תקנון האתר
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

28 תגובות על איך מקבלים את הפיקדון האישי!

 1. מאת סיון‏:

  בתור אלא שצריכים לעזור לחיילים המשוחררים ממש קשה ליצור איתכם קשר! לא עונים אף פעם שום טלפון שפירסמת באתר!
  אז איך מושכים את הפיקדון ללימודי קורס? עם מי אני צריכה לדבר ובאיזה מספר?

  • היי סיוון,
   אנו נשמח לעזור לך כנראה שלא התקשרת למספר הנכון תשאירי את פרטייך באתר באחד מטפסי יצירת הקשר ואנחנו נדאג לחזור אליך בהקדם.
   שימי לב כי אנחנו גוף פרטי המסייע לחיילים משוחררים ללא מטרות רווח ולכן אנו נשמח אם תוכלי להקל עלינו בהשגתך ובהשארת פרטים נכונים.
   בנוגע לשאלתך – במידה ואת רוצה למשוך אתה הפקדון לטובת קורס ראשית את צריכה לבדוק אם הקורס מקבל כסף מכספי הפקדון שלך – לא כל גוף או חברה מוכנים לקבל את הכסף מהפקדון האישי.
   לאחר מכן במידה והתברר לך כי הם אכן מקבלים מה שתצטרכי לעשות הוא פשוט מאוד – להרשם לקורס ולתת דמי הרשמה חד פעמיים על סכום נמוך – לקבל קבלה מהקורס ואיתה ללכת אל סניף בנק הפועלים הקרוב אליך, בנק הפועלים יוציא צ'ק על סך הסכום של הקורס לטובת בית העסק ותוכלי להתחיל את הקורס.

   בכל שאלה או פניה אל תהססי לפנות אלינו, שמחתי לעזור לך ונשמח לעזור גם בעתיד.
   שיהיה בהצלחה רבה!
   בברכה, "צוות עזרה למשתחרר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>