איך מקבלים את הפיקדון האישי!

עם היציאה לאזרחות, היחידה להכוונת חיילים משוחררים מעוניינת לעזור לצעירים המשוחררים להשתלב כראוי במשק הישראלי, לבנות את עצמם ולהגיע ליעדים … להמשך קריאה »

63,356 צפיות

עם היציאה לאזרחות, היחידה להכוונת חיילים משוחררים מעוניינת לעזור לצעירים המשוחררים להשתלב כראוי במשק הישראלי, לבנות את עצמם ולהגיע ליעדים משמעותיים בחייהם מתוך ידיעה כי לימודים ותעסוקה מסודרת הם אבן הבניין של החברה.

\"\"

לצורך כך פיתחו ביחידה דרכי מענה שונות עבור הצעירים, כאשר אחד מהם הוא פקדון אישי הניתן לכל חייל אשר מילא את חובותיו הצבאיות.

ע\"פ מה גובה הפיקדון האישי נקבע?

גובה הפיקדון נקבע על פי תקופת השירות של החייל המשוחרר ועל פי אופי השירות – לוחם, תומך לחימה או אחר. החישוב נעשה כך שכל חודש מחושב על פי אופי השירות באותו חודש. חייל ששירת 3 שנים כלוחם, יקבל סכום של יותר מ-27 אלף שקלים. חיילת ששירתה שנתיים בתפקיד עורפי, תהייה זכאית לסכום של יותר מ-12 אלף שקלים.

חשוב לשים לב, שניתן לפרוע את כספי הפיקדון האישי עד ל-7 שנים לאחר השחרור. לאחר 7 שנים, במידה ונותר כסף אשר לא נפרע על ידי החייל המשוחרר, הכסף ימחק ולא יישאר עוד עבורו. כספי הפיקדון יעמדו לרשות החייל כחודש לאחר השחרור.

מתי ניתן לממש פקדון אישי?

בחמשת השנים הראשונות לאחר השחרור ניתן לממש את הפיקדון רק עבור המטרות המופרטות בחוק. המטרה הראשונה עבורה ניתן לפרוע את הסכום הינה לימודים: לימודים אקדמאים, קורסי השלמת בגרויות ו/או הכנת פסיכומטרי, מכינות קדם אקדמאיות ועוד לימודים במוסדות אשר מוכרים על ידי משרד החינוך ומשרד הביטחון.

בנוסף, ניתן לממש את הפיקדון לצורכי הכשרה מקצועית כל עוד המוסד בו לומדים מוכר על ידי משרד התעשייה המסחר והתעסוקה לצרכי פירעון הפיקדון האישי. ניתן להשתמש בכסף גם לצורכי קניית או בניית דירה, להקמת עסק עצמאי חדש או הצטרפות לשותפות או עסק קיים וכן לצורכי נישואין.

מה קורה אם חלף זמן הפרעון?

לאחר שחלפו 5 שנים ממועד השחרור, אך טרם חלפו 7 שנים, ניתן להשתמש בכסף ללא הגבלת מטרה. את הסכום ניתן למשוך מכל סניף של בנק הפועלים או בנק לאומי ברחבי הארץ, כאשר יש להגיע מצוידים בתעודת זהות. המענק של פקדון אישי הוכיח את תרומתו האדירה לכיוון האזרחים הטריים בצורה טובה ואיכותית יותר ונראית עלייה משמעותית בכמות חיילים המשוחררים הפונים לעולם העסקי וללימודים אקדמאיים עם תמיכה אדירה מהסכום.

 • תקנון האתר
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

28 תגובות על איך מקבלים את הפיקדון האישי!

 1. מאת כנרת‏:

  היי,
  אני מעוניינת לברר מס' דברים בקשר למימוש הפיקדון האישי לצורך לימודים:
  1. איך אני מגישה בקשה?
  2. לאיזה בנק אני צריכה ללכת ומה להביא?
  3. אני יודעת שיש את החוק החדש לשנת לימודים ראשונה חינם בפריפרייה אז איך אני מגישה בקשה להחזר כספי?
  4. אחרי שאני מקבלת חזרה את הכסף לפיקדון האישי אני יכולה למשוך אותו או שיש עליו מגבלות כמו בכספיי הפיקדון הרגיל? איך זה הולך?

  אני צריכה תשובה דחוף!!
  תודה:)

  • היי כנרת, בהמשך לשאלותיך אתייחס בנפרד לכל שאלה.
   1. איך אני מגישה בקשה? - את צריכה ללכת אל מוסד הלימודים שהחלטת להרשם אליו, לבקש טופס "קבלה" שבו כל פרטייך נמצאים ולאחר מכן לגשת לבנק.
   2. לאיזה בנק אני צריכה ללכת ומה להביא? בנק הפועלים ביחד עם הטפסים והקבלה שקיבלת ממסוד הלימודים – בנק הפועלים ינפיק צ'ק על הסכום של התואר או הלימודים לטובת המוסד ואת תמסרי את זה אל המוסד ישירות.
   3. אני יודעת שיש את החוק החדש לשנת לימודים ראשונה חינם בפריפרייה אז איך אני מגישה בקשה להחזר כספי? – את צריכה קודם כל להגיש בקשה נפרדת לקבלת מלגת "פריפריה" או מלגת "עדות" שזה דבר שונה לחלוטין והפרוצדורה שונה לחלוטין.
   4. אחרי שאני מקבלת חזרה את הכסף לפיקדון האישי אני יכולה למשוך אותו או שיש עליו מגבלות כמו בכספיי הפיקדון הרגיל? איך זה הולך? – את לא מקבלת חזרה את כספי הפיקדון מרגע שהם יוצאים מהחשבון לטובת המוסד זהו הם פשוט יוצאים ולא חוזרים, בנוגע להחזרים,זיכויים וכאלו את מקבלת צ'ק נפרד לפקודתך בלבד על המענק הזה יש לך הגבלות והן :
   - שימוש בכסף לטובת לימודים
   - שימוש בכסף לטובת קניית דירה או לקיחת משכנתא
   - שימוש בכסף לטובת חתונה
   - שימוש בכסף לטובת פתיחת עסק
   - או לחלופין אי שימוש במשך 5 שנים והכסף יועבר לחשבון הבנק שלך.

   אני מקווה שקיבלת תשובה על הכל ובמידה ועדיין לא אל תהססי לפנות אלינו, הייתי ממליץ לך שאלות מהסוג האלו להפנות אל הפורום שלנו בכתובת http://www.helpfree.co.il/forum/

   שמחנו לעזור, צוות "עזרה למשתחרר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>